وبلاگ همشهریان ، هواداران و حامیان حامد زمانی - میمه 
قالب وبلاگ
آخرين مطالب
جستجو گر گوگل
.
< body>

يه باري از امروز رو دوشته

ترانه اي كه ما را به حامد زماني رساند

 

به اين عكس ها خيره شو... خيره شو

به اون روزهاي پر از خاطره

نخواه گرمي خواب چشم كسي

بذاره كه بيداري يادت بره

***

يه باري از امروز رو دوشتِ

كه واسه‌ش يه عمره زمين مي خوري

همه منتظر تا ببينن كجا

تو از جاده عشق دل مي بري

***

ولي ايستادن فقط كار ماست

ما كه قصه‌مون قصه خواب نيست

بيا دل به دريا بزن شك نكن

سرانجام اين رود مرداب نيست

اين ترانه واسطه وصل ما و حامد عزيز شد. وقتي شنيدم كه ترانه اين كار هم سروده خودشه فهميدم كه احساسش درگير انقلابه و از خيل جماعت خواننده هاي بازاري كه تنها به سفارش بايد كاري بخوانند و از دل سفارش نمي گيرند متفاوت است. از دوستان شماره اش را گرفتم و با يك تماس قرار اولين ديدارمان را گذاشتيم. آمد نشست حرف زديم... ايام، ايام جشنواره موسيقي ضداستكباري طبس بود. مدتي بود كه با خودم در مورد مردمي بودن سوژه تحريم ها در عين انقلابي بودن آن فكر مي كردم. جسارت كردم و بدون مشورت با آقاي جليلي با حامد اين را مطرح كردم كه مطرح كرده باشم! سه روز بعد زنگ زد متن ترانه تحريم را خواند. وقتي به آقاي جليلي نشان دادم بي هيچ حذف و اضافه اي براي ساخت تأييد كردند و اين در مورد هيچ كدام از كارهاي قبلي سابقه نداشت.

تحريم با صداي حامد زماني از تلويزيون، برنامه «ديروز امروز فردا» پخش شد و... حامد زماني ديگر حنجره ما شد؛ صداي ما، نسل سومي‌هاي موسيقي انقلاب.

***

خاطره ترانه «يه باري از امروز رو دوشته» هيچ وقت از ذهنم محو نمي‌شود. به خصوص اينكه اول‌بار مسعود آن را معرفي كرد و باهم دانلود كرديم و شنيديم. چنان در جان ما تأثير گذاشت كه تا هنوز تنهايي و خستگي ما را به همت و حركت مي‌آورد. چنان كه خود حامد عزيز را به حركت درآورد... تا امروز و فردا. ان شاء الله.


موضوعات مرتبط: سیاسی
[ سه شنبه بیست و هشتم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 8:14 ] [ حمیدرضا سراجی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ


حامد زمانی متولد شهر میمه ، قاری قرآن ـ مداح اهل بیت و خواننده آهنگهای ارزشی و انقلابی بوده و کارشناس ارشد علوم سیاسی از دانشگاه تهران می باشد.
"حامیان حامد زمانی" اولین وبگاه حامی این هنرمند است.
حمایت ما از حامد حمایت از افکار و اهداف انقلابی و ارزشی وی بوده و منحصر به تعلقات قومی نمی باشد.
امکانات وب
لوگوي وبلاگ های حامی حامد زمانی